czyli po polsku magisterka, to próba dla młodych jezuitów, między studiowaniem filozofii a teologii - moją odbywam w Palermo w Centro Educativo Ignaziano, centrum edukacyjnym prowadzonym przez włoskich jezuitów.
Kategorie: Wszystkie | KG 35 | Magisterka | wolne mysli:)
RSS

Magisterka

czwartek, 07 lutego 2008
comp
Miałem rację, czasami po wizytacjach Prowincjała następują zmiany :)
 
I tak u nas, Rektor "zgodził się" z opinią Viceprowincjała, że jeden komputer z internetem to za mało na 10 osobową wspólnotę i zarządził zakup komputerów do naszych pokoi i stworzenie dostępu do internetu w pokojach. Pierwszą fazę prawie zakończyliśmy, dziś u mnie w pokoju pojawił się komputer, ale na internet będziemy musieli jeszcze poczekać.
 
Przy okazji warto dodać, że "zgodzenie się" nie było takie łatwe. Dalej dla wielu jezuitów tutaj komputery i internet to całe zło tego świata, i najgorszy nałóg wymyślony przez czlowieka. Nie przyjmują do wiadomości, że teraz komputer z internetem to gazeta, telefon, poczta, telewizja, radio itd w jednym. Można wiele oszczędzić używając komputerów... niestety dalej pada pytanie po co nam ten internet? Raz na spotkaniu naszej wspólnoty jeden z ojców zadał to właśnie pytanie i jeden z nas zaczął odpowiadać o dobrych i złych stronach, dodał, że teraz także można ewangelizować w internecie, że istnieją komunikatory na których dzieciaki spędzają mnóstwo czasu i my także z nimi powinniśmy być i być dla nich dostępni. Oczywiście pod koniec nikt go nie sluchał, bo pytanie postawiono ot tak, dla zabawy.
 
Czasami wręcz boję się tutaj opowiadać, że jezuici w Polsce "znowu" byli w TV z ich reklamami powołaniowymi, lub też że powstała nowa strona załozona przez naszych, lub że nasi prowadzą rekolekcje przez internet. Czasami czuję się jak dziwak w tej wspólnocie i o moich blogach mówię mało, nawet strony ze zdjęciami promuję tylko wśród moich uczniów i nauczycieli, moi współbracia by nie zrozumieli.
 
Więc teraz kilka dni, by poznać komputer i poczekam na internet... wtedy będę częściej tutaj.
Pozdrawiam i dzięki, że jesteście...
 
 
A i dalej zachęcam do korzystania z punctów na www.puncta.blox.pl 
16:27, magistero , Magisterka
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 175
WawaMAGIS Profesjonalne statystyki odwiedzin My status Moje Gadu-Gadu