czyli po polsku magisterka, to próba dla młodych jezuitów, między studiowaniem filozofii a teologii - moją odbywam w Palermo w Centro Educativo Ignaziano, centrum edukacyjnym prowadzonym przez włoskich jezuitów.
Blog > Komentarze do wpisu

Nowy sprzęt

comp
Miałem rację, czasami po wizytacjach Prowincjała następują zmiany :)
 
I tak u nas, Rektor "zgodził się" z opinią Viceprowincjała, że jeden komputer z internetem to za mało na 10 osobową wspólnotę i zarządził zakup komputerów do naszych pokoi i stworzenie dostępu do internetu w pokojach. Pierwszą fazę prawie zakończyliśmy, dziś u mnie w pokoju pojawił się komputer, ale na internet będziemy musieli jeszcze poczekać.
 
Przy okazji warto dodać, że "zgodzenie się" nie było takie łatwe. Dalej dla wielu jezuitów tutaj komputery i internet to całe zło tego świata, i najgorszy nałóg wymyślony przez czlowieka. Nie przyjmują do wiadomości, że teraz komputer z internetem to gazeta, telefon, poczta, telewizja, radio itd w jednym. Można wiele oszczędzić używając komputerów... niestety dalej pada pytanie po co nam ten internet? Raz na spotkaniu naszej wspólnoty jeden z ojców zadał to właśnie pytanie i jeden z nas zaczął odpowiadać o dobrych i złych stronach, dodał, że teraz także można ewangelizować w internecie, że istnieją komunikatory na których dzieciaki spędzają mnóstwo czasu i my także z nimi powinniśmy być i być dla nich dostępni. Oczywiście pod koniec nikt go nie sluchał, bo pytanie postawiono ot tak, dla zabawy.
 
Czasami wręcz boję się tutaj opowiadać, że jezuici w Polsce "znowu" byli w TV z ich reklamami powołaniowymi, lub też że powstała nowa strona załozona przez naszych, lub że nasi prowadzą rekolekcje przez internet. Czasami czuję się jak dziwak w tej wspólnocie i o moich blogach mówię mało, nawet strony ze zdjęciami promuję tylko wśród moich uczniów i nauczycieli, moi współbracia by nie zrozumieli.
 
Więc teraz kilka dni, by poznać komputer i poczekam na internet... wtedy będę częściej tutaj.
Pozdrawiam i dzięki, że jesteście...
 
 
A i dalej zachęcam do korzystania z punctów na www.puncta.blox.pl 
czwartek, 07 lutego 2008, magistero

Polecane wpisy

  • Moja konsekracja

    Bycie konsekrowanym “Wszechmogący wiekuisty Boże! Ja, Jarosław Studziński, chociaż ze wszech miar niegodny Twego Boskiego Oblicza, poruszony jednak d

  • Tłusty czwartek

    Dziś wszyscy pączkami się objadają, no może nie wszyscy:) to kara dla tych co zagranice sobie pojechali :) W zeszłym roku znalazłem czas, by chociaż chrustu sob

  • 24 na 24

    Ostanie dni to praca i poszukiwanie nowych wieści o KG35 i nowym Generale. Wspólnotę zasypuję zdjęciami, które znalawszy w sieci drukuję dla nich. ********** P

Komentarze
Gość: Ania, *.adsl.inetia.pl
2008/02/07 22:43:12
Wow! Nigdy bym nie przypuszczała, że w Polsce Jezuici są bardziej "postępowi" niż na "zachodzie" 0.o
-
monika.palloti
2008/02/10 15:41:09
Ja też jestem tego zdania, że media są wręcz w dzisiejszych czasach koniecznym "środkiem" ewangelizacji. Tym bardziej, że "konkurencja" Kościoła się szerzy, liczne sekty mają swoje strony (np. sekty) tak więc Kosciół powinien zajmować to wolne miejsce i nie dać się tej konkurencji a także w rozsądny sposób przeciwstawić plotką że jest "zacofany"
ps.: nie tracąc przy tym nic na swojej wartosci!
WawaMAGIS Profesjonalne statystyki odwiedzin My status Moje Gadu-Gadu