czyli po polsku magisterka, to próba dla młodych jezuitów, między studiowaniem filozofii a teologii - moją odbywam w Palermo w Centro Educativo Ignaziano, centrum edukacyjnym prowadzonym przez włoskich jezuitów.
Blog > Komentarze do wpisu

Moja konsekracja

Bycie konsekrowanym

“Wszechmogący wiekuisty Boże! Ja, Jarosław Studziński, chociaż ze wszech miar niegodny Twego Boskiego Oblicza, poruszony jednak dobrocią i nieskończonym Miłosierdziem Twoim oraz pobudzony pragnieniem służenia Tobie, ślubuję wobec Najświętszej Maryi Panny i całego Twego dworu niebieskiego Boskiemu Majestatowi Twojemu ubóstwo, czystość i posłuszeństwo wieczyste w Towarzystwie Jezusowym i przyrzekam wstąpić do tegoż Towarzystwa, aby w nim wytrwać przez całe życie, rozumiejąc wszystko według Konstytucji tegoż Towarzystwa. Twoją przeto niezmierzoną dobroć i łaskawość przez Krew Jezusa Chrystusa najpokorniej proszę, abyś tę ofiarę całopalną na wonność wdzięczności przyjąć raczył, a jak do jej pragnienia i złożenia udzieliłeś obfitej łaski, tak udziel również do jej wypełnienia.” 
 
sluby jezuity
 
To ja sprzed ponad 4ech lat (teraz to jakieś dodatkowe 20kg trzeba dodać :)), wtedy ofiarowałem siebie Bogu, wieczyście.
 
2 lutego jest obchodzony w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to dzień w którym pamiętamy o wszystkich osobach, które poprzez śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa zawierzyły się Bogu. To dla sióstr zakonnych, dziewic konsekrowanych i nas zakonników dzień w którym przypominamy sobie te nasze śłuby, przypominamy sobie by jeszcze bardziej pragnąć być czystymi, ubogimi i posłusznymi. Nie jest to łatwe, szczególnie w dzisiejszym świecie, ale tym bardziej ten świat potrzebuje takich znaków, osób, które nie pustą paplaniną, ale przykładem swego życia świadczą, że są Jezusowi.
 
Trzy śluby: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Nasz założyciel Ignacy Loyola mówił, że możemy się dać prześcignąć innym zakonom w ślubie czystości czy ubóstwa, to w ślubie posłuszeństwa my mamy być pierwsi. Pewnie stąd wzięło się to, że brano nas za formację wojskową. Niektórzy ojcowie uważają, że jeśli będziemy prawidziwie ubodzy, nie tylko jeśli chodzi o sprawy materialne, ale o wyzbycie się przywiązania do świata, to naszych ambicji, planów, przyszłości to z pozostałymi ślubami damy sobie radę. Mój obecny Rektor raz przy kolacji powiedział, że ubóstwo jezuitów najlepiej jest widoczne w tym, że nie możemy zagwarantować sobie przyszłości, dziś jesteśmy tutaj a jutro jesteśmy gotowi pojechać na drugi koniec świata, dyspozycyjność to cnota o którą prośmy w tym dniu dla jezuitów. A dla wszystkich Konsekrowanych, by zawsze Jezusa kochali nad wszystko.
 

Modlitwa za osoby konsekrowane
Boże, Ty dajesz natchnienie do dobrego i pomagasz je urzeczywistniać, prowadź droga wiecznego zbawienia naszych braci i siostry, którzy dla miłości Twojej porzucili wszystko i oddali się Tobie.
Spraw, aby naśladując Chrystusa wiernie wypełniali śluby oraz służyli Tobie i braciom w duchu ubóstwa i pokorze serca.
Spraw, aby mieli ducha jedności i zachęcając się wzajemnie do pełnienia dobrych uczynków, przez święte życie byli prawdziwymi świadkami Chrystusa.
                                                    Amen

**********

Zaraz wybieramy się do katedry w Palermo, gdzie razem z miejscowym Ordynariuszem zbiorą się osoby konsekrowane z Palermo, by razem uczcić ten dzień / pamiętajcie za nas w modlitwach, naprawdę jej potrzebujemy. 

Na www.puncta.blox.pl jak zwykle puncta na niedzielę od SKB, tym razem o Błogosławieństwach. Polecam. 

sobota, 02 lutego 2008, magistero

Polecane wpisy

  • Nowy sprzęt

    Miałem rację, czasami po wizytacjach Prowincjała następują zmiany :) I tak u nas, Rektor "zgodził się" z opinią Viceprowincjała, że jeden komputer z

  • 24 na 24

    Ostanie dni to praca i poszukiwanie nowych wieści o KG35 i nowym Generale. Wspólnotę zasypuję zdjęciami, które znalawszy w sieci drukuję dla nich. ********** P

  • Jaki jestem według... ?!

    Dziś trochę o szkole. Całą atmosferę oddaje dobrze ten rysunek powyżej :) To mam być niby ja :) Mniej więcej od kilku tygodni jest luźniej, i także moje relacje

Komentarze
Gość: Majka (muzyczysko.blog.pl), 193.189.116.*
2008/02/02 15:59:52
To prawda. Prawda, że trudno (pewnie) wytrwać w dzisiejszym świecie i prawda, że tak czy inaczej (jeśli ktoś podejmuje taką próbę) to jest to wielki znak. W moim życiu jezuici odegrali naprawdę ważną rolę. Czasem przez rekolekcje, przez spowiedź/rozmowę, a czasem tylko poprzez to, że czyjś styl życia i zasady postępowania kazały mi się zastanowić nad samą sobą. Tak więc wielkie, ogromne (i modlitewne) dzięki, zwłaszcza dzisiaj!
-
Gość: Ania, *.adsl.inetia.pl
2008/02/02 18:05:16
Piękne są słowa tej konsekracji :))))))) Ach... :D
WawaMAGIS Profesjonalne statystyki odwiedzin My status Moje Gadu-Gadu