czyli po polsku magisterka, to próba dla młodych jezuitów, między studiowaniem filozofii a teologii - moją odbywam w Palermo w Centro Educativo Ignaziano, centrum edukacyjnym prowadzonym przez włoskich jezuitów.
Blog > Komentarze do wpisu

Zostań jezuitą! :)

W zeszłym tygodniu na INTERII pojawił się artykuł opisujący wejście z reklamę przez zakonników. Była tam rozmowa z Pawłem Brożyniakiem, obecnie odpowiedzialnym za duszpasterstwo młodzieżowe i powołaniowe. Tytuł całości brzmiał: Chciałbyś podróżować... zostań jezuitą!

To mnie natchnęło do zrobienia tego:

plakat powolaniowy jezuitow

******************

A przy wenie twórczej powstały także te (na samym dole zadanie dla was):

plakat powolaniowy jezuitow

plakat powolaniowy jezuitow

plakat powolaniowy jezuitow

plakat powolaniowy jezuitow

plakat powolaniowy jezuitow

plakat powolaniowy jezuitow

plakat powolaniowy jezuitow

plakat powolaniowy jezuitow

plakat powolaniowy jezuitow

*****************

A zadanie jest proste. Na pewno wiele osób posiada w swych zbiorach zdjęcia z jezuitami w tle lub na pierwszym planie. Poszperajcie trochę i może coś znajdziecie, dołączcie jakieś hasło: najlepiej by było śmieszne i wyślijcie do mnie (magistero@gazeta.pl), wszystkie propozycje umieszczę tutaj. Niech to będzie ukazanie innego oblicza jezuitów, które przecież znamy, a możemy się pochwalić innym.

poniedziałek, 18 czerwca 2007, magistero

Polecane wpisy

  • Nowy sprzęt

    Miałem rację, czasami po wizytacjach Prowincjała następują zmiany :) I tak u nas, Rektor "zgodził się" z opinią Viceprowincjała, że jeden komputer z

  • Moja konsekracja

    Bycie konsekrowanym “Wszechmogący wiekuisty Boże! Ja, Jarosław Studziński, chociaż ze wszech miar niegodny Twego Boskiego Oblicza, poruszony jednak d

  • Tłusty czwartek

    Dziś wszyscy pączkami się objadają, no może nie wszyscy:) to kara dla tych co zagranice sobie pojechali :) W zeszłym roku znalazłem czas, by chociaż chrustu sob

Komentarze
2007/06/18 15:45:18
Nie zebym cos miała, ale to może być ryzykowne:D szczególnie jak coponiektórzy zobaczą tutaj siebie:D ale moge szperac:)
pozdrawiam tym razem z Sopotu:)
-
Gość: Paulina, 213.25.140.*
2007/06/18 16:51:06
Fajne to:-D!
-
magistero
2007/06/18 17:47:12
oj Aniu nie martw sie o jezuitow :) jakos to przezyja. Dodaj tez jakis komentarz do zdjecia podobnie jak te na gorze, niech zaczyna sie czyms smiesznym zwariowanym, a konczy zostan jezuita:) powodzenia
-
2007/06/18 18:27:58
chwilowo jestem odcięta od zasobów, ale moze w wekend puszcza mnie na chwile do domu to poszukam:D bo te co mam na mailu to niecenzuralne:P
-
2007/06/18 23:28:05
Nic tylko zostac jezuitą... Jak bym była facetem to na pewno bym się skusiła na tą propozycję:) Świetne to jest;)Msz talnet:)
pozdrawiam!!!
Natalka
-
rajbezewy
2007/06/19 16:05:52
:-)
-
marzatela
2007/06/20 07:06:18
A mogę dla odmiany trochę pomarudzić ?
Już kiedys gdzieś pisałam,że podobają mi się te reklamy jezuitów, równiez w telewizji. Twoje zdjęcia wraz z komentarzami też bardzo mi się podobają. Brakuje mi tu tylko jednej bardzo istotnej sprawy. Jezuita to nie jest ciekawy zawód, który można wybrać spomiędzy kilku innych : kierowca, pilot, informatyk, jezuita itp. Poświęcić życie Bogu to jednak coś bardzo innego. Tu nie można się (przynajmniej w zgodzie z własnym sumieniem) przekwalifikować jak sie okaże, że to jednak nie to. Powołanie jest podstawą.
Chociaż generalnie podoba mi się pomysł uwspółcześnienia wizerunku jezuitów (czy w ogóle zakonów) w szerokiej świadomości. Wygląda to zupełnie inaczej niż w "Imieniu Róży". A więc nie zniechęcaj się, faktycznie wychodzi Ci to świetnie :)
-
magistero
2007/06/20 12:43:20
gdy pracowałem nad zdjęciami to moim pierwszym zamiarem było, pokazać cos śmiesznego, a z drugiej strony pokazac inne oblicze jezuitów, nie tylko to poważne i groźne z uniwersytetów, to zakon dla rożnych ludzi i o to mi chodziło.
Hasla są trochę jak oferta dla pracowników działu sprzedaży :) Ale właśnie takie miało być trochę skojarzenie. powołanie to coś pięknego i coś niezwykłego, nie da sie tego opisać w jednym zdaniu, ale Bóg powołuje rożnych ludzi i jeśli ktoś zostaje jezuitą czy innym zakonnikiem nie przestaje być "rożnym" człowiekiem, dalej może poświęcać się swoim pasjom: być harcerzem, chodzić po jaskiniach, grac w kapelach, w ten sposób tez można ewangelizować-nawet jeśli co 5 minut nie pada z naszych ust słowo Bóg, to my "pracujemy" dla Niego, wszystko co robimy robimy na Jego większa chwale. Zakony są rożne, jeśli ktoś woli cisze i długie wspólne modlitwy to nie wybierze jezuitów - przy wyborze trzeba dobrze poznać zakon, by potem się nie rozczarować.
-
marzatela
2007/06/20 13:11:30
Tak tez to odbieram, ale jakaś drobna wątpliwość się we mnei zalęgła . Jaki fajny zawód -byc jezuitą :) I tylko tym się podzieliłam.
Natomiast samo pokazanie - co i jak robicie - świetny pomysł. W końcu życie w klasztorach jest owiane jakimś nimbem tajemnicy - a w ten sposób pokazujesz, że mieści się w całkiem przyziemnych realiach codzienności :)
-
Gość: Katarzyna, *.internetdsl.tpnet.pl
2007/06/20 13:29:29
Napewno świetnie jest być jezuitą ... i napewno tego nie doświadczę, ale życzę jak największej rzeszy powołanych ;) ... niektórym się wydaje, że zakon to tylko mury i przez cały dzień tam się modli ... modlitwa jest piękna, ale jak ktoś idzie do zakonu i myśli że 24 godziny spędzi na klęczeniu i nic nierobieniu, to się grubo myli ... bo nawet Karmelici Bosi, których historia zaczęła się od pustelników, od całkowitej ciszy, bardzo otwierają się dla wspólczesnego świata ... w sierpniu w Czernej co roku są spotkania młodych ... zjeżdża się ogromna rzesza młodzieży i wraz z braćmi i siostrami śpiewem, modlitwą, rękami, nogami wychwala się Stwórcę ... jest po prostu szalenie pięknie ... zakonnik to nie żaden odmieniec zamykający się na klucz w pokoju, gdzie nawet mrówka nie ma dostępu ... to taki człowiek, jak ty i ja, który tak samo pragnie radości i pokoju na świecie ... ojej, sama nie wiem co piszę ... piszę, ale na to nie patrzę ... heh, myślę już o wieczornej misji do spełnienia ... proszę o modlitwę, aby wszystko się udało ... pozdrawiam ;)
katter.blox.pl
www.w-sercu-karmelu.blog.onet.pl
-
monika.palloti
2007/06/20 20:14:07
:) super :)
WawaMAGIS Profesjonalne statystyki odwiedzin My status Moje Gadu-Gadu